Tvůrčí procesy Il Magnifica

Inspirací umělecké tvorby Il Magnifica jsou prožitky z jeho hlubokých meditacích, které svému publiku zprostředkovává svými obrazy.

TVORBA

Vrcholnou rovinou jsou jeho zcela unikátní formy fotografií na betonové stěně, kde pod jeho rukama netradičním procesem vzniká jedinečná fotografická freska. Samozřejmostí takového díla je jeho nepřenosnost a věčné spojení s vybraným prostorem, jehož hodnota tím nenávratně stoupá.

Odlehčenou rovinou děl Il Magnifica jsou, pro něj již charakteristické, fotografické fresky v podobě obrazů.

V první fázi propůjčuje svůj zrak fotografické čočce a rozsáhlému fotografickému procesu. Výsledkem je originální autorská fotografie, která je v živém dialogu s prostorem, do kterého je umisťována s charakterem zadavatele.

Původní originální fotografie je po aplikaci na beton nenávratně smazána ve všech jejích digitálních podobách.


 Jednou ročně vydává Il Magnifico volně prodejnou kolekci obrazů. 

V ostatních případech lze jeho díla získat pouze v rámci tvorby na zakázku.

Český granát v podpisu

Il Magnifico se rád obklopuje drahými kameny a minerály. Rád je používá v meditaci i běžném životě. Věří v jejich sílu a specifické schopnosti každého z nich.

Rozhodl se proto, že do každého obrazu vloží jeden český granát jako odkaz k jeho spiritualitě a k němu samotnému. Majiteli obrazu tak s tímto granátem přináší do života štěstí a radost. Místo, kde bude obraz umístěn, se naplní harmonií a životadárnou energií.